Akdeniz Üniversitesi

HABERLER


Japon Chiba Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Isami Kinoshita bölümümüzde seminer verecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Dresden Uygulamalı Bilimler Universitesi’nden Renée Drewes-Alvares bölümümüzde seminer vermiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Münich Teknik Üniversitesi'nden Andreas Printz bölümümüzde seminer vermiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


I. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı 10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında Bölümümüz ev sahipliğinde yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


 Arş.Gör. Ayşe Durak Bölümümüzdeki görevine başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Arş.Gör. Veysel Dağ Bölümümüzdeki görevine başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Cultural Landscapes in Landscape Design (Culturescape) isimli projenin üçüncü etabı 30 Haziran - 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında,  Almanya'nın Dresden kentinde, Dresen Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


YÖK'ün Mevlana Programı kapsamında Bölümümüz ile Japon Chiba Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü arasında ikili işbirliği anlaşması imzalanmıştır.


Peyzaj Mimarlığı Akademik web sayfası www.pemat.org ve www.pemkon.org adreslerinden yayına başladı.

Bölümümüz ile Münih Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Lisansüstü öğrencileri 5-14 Nisan 2013 tarihlerinde karma proje çalışması gerçekleştirilmiştir. Ayrıntılar için tıklayınız.


Bölümümüz 100. mezununu verdi!. Ayrıntılar için tıklayınız.


Bölümümüz ile Alman Weihenstephan-Triesdorf Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, 1-10 Kasım 2012 tarihlerinde Sillyon Bölgesinin Sürdürülebilir Peyzaj Gelişimi konulu bir proje çalışması gerçekleştirmişlerdir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Bölümümüz Öğrencileri Barselona'da düzenlenen 7. Avrupa Peyzaj Mimarlığı Projeleri Bienali'ne (2012) katılmışlardır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Chiba Üniversitesi (Japonya) son sınıf öğrencisi Masahiro Oshima 24 Eylül - 5 Ekim 2012 tarihleri arasında, eğitim almak ve Türkiye'deki Peyzaj Mimarlığı çalışmalarını incelemek amacıyla  bölümümüzde bulunmuştur. Fotoğraf için tıklayınız


Erasmus yoğun programlar kapsamında bölümümüz tarafından yürütülen Cultural Landscapes in Landscape Design (CULTURESCAPE) isimli projenin ikinci etabı 1-14 Temmuz 2012 tarihleri arasında Erasmushogeschool Brüksel, Belçika’da gerçekleştirilmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Bölümümüz 4. sınıf öğrencilerinden Ayşe DURAK, Bensu CÜCE, Nefise ÇETİN, PMO ve PEMKON tarafından düzenlenen 2011-2012 Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması'nda 1. Mansiyon Ödülü kazanmıştır. Ayrıntılar için tıklayınız.


Bölümümüz tarafından organize edilen Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Carl STEINITZ tarafından verilen eğitim  programı 23-27 Nisan 2012 tarihleri arasında bölümümüzde gerçekleştirilmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.


LE:NOTRE Peyzaj Forumu (LLF), 18-21 Nisan 2012 tarihleri arasında bölümümüz organizasyonu ile Antalya'da gerçekleştirilmiştir. Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.


Bölümümüz 4. sınıf öğrencilerinden Ayşe DURAK, Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen 'Kültürel Peyzajlar' konulu kısa film yarışmasında Üçüncülük Ödülü kazanmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


 Peyzaj Mimarlığı Bölümü 'Staj Yönergesi' güncellenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


 

 

 

 

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

eclasBölümümüz ECLAS üyesidirlenotrewww.le-notre.org

odul2009 Akdeniz Üniversitesi
Çevre Hizmet Ödülü

   

Sayfa Özeti: Peyzaj Mimarlığı Bölümü - Akdeniz Üniversitesi

Sayfa Açıklaması: peyzaj mimarlığı, peyzaj, peyzaj mimarlığı bölümü, akdeniz üniversitesi, ziraat fakültesi,

Anahtar Kelimeler:

  • peyzaj mimarlığı bölümü
  • peyzaj mimarlığı nedir
  • peyzaj mimarlığı böl
  • peyzaj mimarlığı
  • peyzaj mimarlığı bölümü puanları
  • antalya
  • peyzaj mimarlığı bölümü olan üniversiteler
  • peyzaj mimarlığı bölümü nedir